15:35 - 15:40 Weekend z gwiazdą

Paweł Wiszniewski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Skubas - Haitańskie drzewa - zapowiedź trzeciej płyty

Skubas
foto: Skubas / fot.Marta Kacprzak

Skubas wraca bardziej dojrzały i… bardziej pogodny. Singiel Haitańskie drzewa jest najlepszym tego dowodem. Utwór, który muzycznym nastrojem idealnie wpisuje się w ostatni dzień lata. Utwór zapowiada album, którego premiera będzie miała miejsce jesienią tego roku.  

Haitańskie drzewa to trzeci singiel zapowiadający nową płytę Skubasa - Duch, która ukaże się jeszcze w tym roku. To piękna piosenka, która jest jak wspomnienie odchodzącego właśnie lata - czuć w niej lekkość gorących wieczorów, błogość i beztroskę. Gdy wsłuchamy się w tekst piosenki odkrywamy jej drugie dno będące odbiciem nastrojów panujących aktualnie na świecie. Skubas jak zwykle mistrzowsko w słowa ubrał rozterki, obawy i emocje. Tekst piosenki dotyka ponurego, kwietniowego czasu, kiedy pustka i strach zaczęły rządzić ulicami miast i miasteczek. To refleksja Skubasa na temat przepisów, przemijania, akceptacji, a nawet teorii spiskowych. 
To najmłodsza i zarazem moja najbardziej radosna piosenka dotychczas. Przynajmniej jeśli chodzi o warstwę muzyczną. Warstwa tekstowa natomiast jest rezultatem zaistniałej sytuacji w Polsce i na świecie w kwietniu 2020r. To manifest o pogodzeniu się z losem, zarazem stawiający ważne pytanie - czy za kryzysem, w którym przyszło nam teraz żyć, stoi coś więcej? - mówi Skubas
 
 

Skubas: Kim jest?

Artysta, który stworzył jedną z piękniejszych polskich piosenek miłosnych o… braku miłości. W swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Jego teksty są pełne emocji. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji. Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się poznać dzięki wydanemu w 2012 autorskiemu albumowi Wilczełyko. Na swojej drugiej płycie – Brzask zaprezentował się już jako artysta kompletny.
 
W 2020 roku artysta przygotowuje się do zaprezentowania światu swojego trzeciego albumu zatytułowanego Duch. Szklane miesiące i Ojciec i syn to single zapowiadające to wydawnictwo, które ukaże się jesienią tego roku.  


Skubas - Haitańskie drzewa


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto