13:00 - 16:00 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Zakopower świętuje urodziny Agnieszki Osieckiej

Zakopower
foto: Zakopower - Hej Hanno / fot.materiały promocyjne

Agnieszka Osiecka urodziła się 9 października 1936 roku. Zespół Zakopower postanowił uczcić tę rocznicę prezentując swoje wykonanie utworu Hej Hanno!. Posłuchaj utworu i obejrzyj lyrics video.  

Utwór Hej Hanno został wykonany po raz pierwszy przez Sebastiana Karpiela Bułeckę podczas koncertu finałowego konkursu Pamiętajmy o Osieckiej w 2016 roku.
Piosenkę pamiętam jeszcze z dzieciństwa w wykonaniu Tadeusza Woźniaka, szczególnie wrył mi się w pamięć tęskny zaśpiew „Hej Hanno!”. Pierwszy raz piosenkę miałem przyjemność wykonać we wspólnym koncercie z Kasią Lassak, która zaprosiła mnie do swojego występu jako laureatka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Bliski jest mi tekst nawiązujący do miejsca, w którym się wychowałem. Pani Agnieszka lubiła Zakopane, spędziła tam pierwsze lata swojego życia, sięgnięcie po tę piosenkę, to taka nasza próba znalezienia wspólnego mianownika ze światem Pani Agnieszki. - mówi Sebastian Karpiel Bułecka

Zakopower z góralską duszą i muzycznym kunsztem odkrywa kolejne znaczenia piosenek Agnieszki Osieckiej. Zaczęliśmy w ramach koncertu „Pamiętajmy o Osieckiej” kilka lat temu, a pieśń się niesie po obu stronach Tatr. - mówi córka Osieckiej, Agata Passent
 
 
Ostatni album Zakopower i Atom String Quartet (2017) to efekt zwrotu do źródeł, czyli kultury ludowej we współpracy z kwartetem. 

Zakopower - Hej Hanno

 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto