00:00 - 06:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim
Monika Król
DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Hologram Kory, wokalistka wygląda jak żywa

Do sieci traiły zdjęcia hologramu Kory
foto: Kora / fot.ART73/Leia Display

Do sieci traiły zdjęcia hologramu Kory. Wokalistka, która zmarła dwa lata temu "zmartwychwstała" w strefie wirtualnej. W projekt zaangażował się mąż Kory - Kamil Sipowicz. Dzięki specjalistom było możliwe odtworzenie wizerunku wielkiej gwiazdy polskiej muzyki. 
 

Kora zmarła na chorobę nowotworową w lipcu 2018 roku. Jej mąż Kamil Sipowicz pielęgnuje pamięć  o niej w którym za sprawą sztucznej inteligencji Leia Display System we współpracy z ART73 stworzono jej hologram. Nakręcono również krótki klip z udziałem wokalistki. Hologramowa Kora wygląda naprawdę , jak żywa. 
- To jest bardzo skomplikowane doświadczenie, ponieważ z jednej strony jest przeświadczenie, że Kory nie ma, że to tylko technologia, a z drugiej czuje się obecność Kory, nie tylko duchową, ale w ogóle jej obecność. (...) Ten hologram pokazuje Korę w jej bardzo charakterystycznych gestach, minach, spojrzeniu, w ruchu, tańcu... Jest to naprawdę fascynujące i właściwie nie wiemy, z czym mamy do czynienia - czy tylko z wirtualnym bytem, czy Kora też jest tu obecna. Ale przecież jest obecna. To jest jakiś sposób na zmartwychwstanie - powiedział Kamil Sipowicz.
 
 
- Już samo ożywienie Kory robi niesamowite wrażenie i otwiera nowe możliwości przed branżą rozrywkową, efekt potęguje dodatkowo wykorzystanie technologii holograficznych - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Daniel Skutela z firmy Leia Display, która pracowała nad stworzeniem hologramu Kory. 
 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto