06:00 - 06:30 Informacje Radia Wawa

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Natalia Kukulska z nowym singlem Zezowate szczęście

Natalia Kukulska prezentuje kolejny teledysk promujący album Czułe struny
foto: Natalia Kukulska - Zezowate szczęście / fot.materiały promocyjne

Natalia Kukulska prezentuje kolejny teledysk promujący album Czułe struny! Płyta, która podbiła serca słuchaczy i listy sprzedaży właśnie pokryła się złotem. Do sieci trafiło video, zrealizowane do utworu Zezowate szczęście czyli Mazurka F-dur op.68 nr 3 Fryderyka Chopina w aranżacji Adama Sztaby z tekstem Natalii Kukulskiej. 

Utwór ten pełni na płycie wyjątkową rolę gdyż czuć w nim zabawę i dystans zarówno w sferze muzycznej, jak i lirycznej. Adam Sztaba, pod którego batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra - Sinfonia Varsovia, w charakterystyczny dla siebie sposób zabawił się formą, niejednokrotnie zaskakując, łamiąc rytm i zmieniając harmonię. Dzięki tym zabiegom trudno szukać teraz patosu, który znamy z oryginalnej kompozycji. Jak mówi aranżer: "Lubię to zderzenie z utworami, które ludzie znają w pewnym utartym brzmieniu. Najlepiej jak je znają dość dobrze, to wtedy ta zbitka z nową wersją podwójnie mocno działa. Pod warunkiem, że ta wersja jest dobrze wymyślona, dobrze zakomponowana, naturalna dla orkiestry, naturalna dla solisty."
>>Krzysztof Zalewski - Lustra

Tematem utworu jest też pech czyli tytułowe "zezowate szczęście" albo po prostu ironia losu, z której żartuje autorka. Nie ma więc lepszej daty dla premierowej publikacji teledysku niż w piątek 13! Na przekór i na szczęście!  Spójną kontynuacją zabawy formą jest video z udziałem Natalii Kukulskiej i Adama Sztaby, zrealizowane przez Marcina Kopca z Mortvideo w przestrzeni Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
 
 
To nie pierwsza współpraca wokalistki z tymi twórcami - Mortvideo zrealizował także teledysk do tytułowych Czułych strun, jak również w ramach programu "Kultura w sieci" odpowiada za realizację obrazu do koncertu "Czułe struny", który od kilku dni można bezpłatnie zobaczyć na kanale youtube Natalii Kukulskiej.


Natalia Kukulska - Zezowate szczęście

  
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto