00:00 - 06:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim
Monika Król
DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Męskie Granie 2020 - premiera singla Płoną góry, płoną lasy

Już 4 grudnia będzie miała miejsce premiera albumu Męskie Granie 2020
foto: Męskie Granie 2020 / fot.materiały promocyjne

Już 4 grudnia będzie miała miejsce premiera albumu Męskie Granie 2020. Album jest zapisem jedynego tegorocznego koncertu, który odbył się w Żywcu 8 sierpnia.  Aktualnie w sieci pojawił się nowy singiel z tego wydawnictwa, czyli utwór zatytułowany Płoną góry, płoną lasy. 

O pochodzącej z repertuaru Czerwonych Gitar kompozycji tak mówi Daria Zawiałow:
„Spełniłeś moje marzenie” - powiedział Błażej do kierownika orkiestry Michała Kusha, tuż po wysłuchaniu wstępnego aranżu do „Płoną góry, płoną lasy”. Mnie też wgniotło w fotel, umówmy się, to coś zupełnie innego niż jakże genialny oryginał. Jednak świeże spojrzenie, ten bollywoodzki klimat i to jak bardzo nasz Król i reszta składu się w tym odnaleźli - to wszystko sprawiło, że powstał jeden z najlepszych tegorocznych numerów w naszej setliście. To wspaniale, że tak ponadczasowy utwór jakim niewątpliwie jest „Płoną góry, płoną lasy” doczekał się nowego życia i nowej interpretacji. Jestem dumna ze wszystkich, którzy maczali w tym palce! Muszę przyznać, że to był mój ulubiony moment koncertu tegorocznej MGO.


>>Natalia Kukulska z nowym singlem Zezowate szczęście
 
To była szczególna edycja Męskiego Grania, z powodu pandemii odbył się tylko jeden koncert, bez udziału publiczności, za to transmitowany na żywo w internecie. Pomimo niesprzyjających okoliczności zarówno artyści jak i organizatorzy stworzyli wyjątkowe widowisko, którego wierny zapis trafi teraz w ręce słuchaczy. 
 
Na czele Orkiestry stanęli tym razem charyzmatyczni Daria Zawiałow, Igo oraz Król. Nie bali się odważnych i zaskakujących wyborów muzycznych. Wśród nich znalazły się między innymi takie hity, jak Bananowy song grupy Vox czy Zanim zrozumiesz Varius Manx, oraz legendarne już utwory, jak Korowód Marka Grechuty i zespołu Anawa, Boskie Buenos Maanamu czy Płoną góry, płoną lasy Czerwonych Gitar. Na płycie Męskie Granie 2020 można usłyszeć również Kasię Nosowską z gościnnym udziałem Maty, Bass Astral x Igo, Darię Zawiałow z zespołem (z gościnnym udziałem Tomasza Organka) oraz Króla, któremu na scenie towarzyszył WaluśKraksaKryzys.

Utworu można posłuchać tutaj >> https://ffm.to/plonagoryplonalasy
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto