16:00 - 19:00 Luz blues w Radiu Wawa

Dawid Wajda

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Pamiętacie Kult?! Sławomir Świerzyński z Bayer Full atakuje Kazika

W miniony poniedziałek w wywiadzie Polsat News autor piosenki Majteczki w Kropeczki mówił o dofinansowaniu dla artystów z Funduszu Wsparcia Kultury
foto: Sławomir Świerzyński/Kazik Staszewski / fot.SE

W miniony poniedziałek w wywiadzie Polsat News autor piosenki Majteczki w Kropeczki mówił o dofinansowaniu dla artystów z Funduszu Wsparcia Kultury. W programie poruszono wątek oświadczenia Kultu, który nie ubiegał się się o pieniądze od państwa. Lider Bayer Full stwierdził, że nikt nie pamięta tego zespołu. 

Sławomir Świerzyński jest znany głównie z hitu Majteczki w kropeczki oraz kontrowersyjnych faktów z życia prywatnego . Często wypowiada się w telewizji, czy mediach społecznościowych na tematy polityczne. W tym tygodniu wyszło na jaw, że z Funduszu Wsparcia Kultury, jego zespół ma otrzymać 550 tysięcy złotych. Dotacje dla artystów zostały jednak wstrzymane przez Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.


>>Głosuj na TOP13 - Lista przebojów Radia WAWA

W programie w Polsat News, którego gościem był Świerzyński, prowadząca Agnieszka Gozdyra . wspomniała, że Kazik Staszewski zachęcił fanów do kupowania płyt, jeśli chcą pomóc legendarnemu zespołowi. Lider Bayer Full, skrytykował Kazika.
 
- Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem. Kto by chciał ich płytę kupić? Bayer Full sprzedał w Polsce 17,5 mln płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że nie chcemy waszych pieniędzy… Kto pamięta taki zespół jak Kult? - stwierdził Świerzyński
 

Kult: Pamiętamy!

Kult to legenda polskiego rocka, kultowy zespół założony w 1982 roku w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę, na bazie kapeli Novelty Poland.  Zespół uwielbiany jest przez fanów za świetną atmosferę na koncertach oraz niekonwencjonalne przesłanie piosenek Do najbardziej znanych utworów Kultu należą: Polska, Celina, Baranek, Gdy nie ma dzieci. Kult do dzisiaj jest ważnym zespołem na polskiej scenie muzycznej, którego teksty i muzyka słuchane są przez kolejne już pokolenie młodych ludzi. 
 

Kult - Polska


 


Sławomir Świerzyński krytykowany przez kolegów z branży

Sławomir Świerzyński z Bayer Full został skrytykowany przez muzyków disco-polo za swoją wypowiedź. Materiały w swoich mediach społecznościowych zamieścili między innymi Bartek Padyasek z D-Bomb i formacja B-QLL. Krytycznie wyraził się o nim także Michał Wiśniewski. 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto