16:00 - 19:00 Luz blues w Radiu Wawa

Dawid Wajda

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Beata Kozidrak z piosenką Bliżej. Mural wokalistki w Lublinie.

Piosenka Bliżej to utwór inspirowany klimatem Lublina, miasta z którego pochodzi Beata Kozidrak
foto: Beata Kozidrak - Bliżej / fot.YouTube

Piosenka Bliżej to utwór inspirowany klimatem Lublina, miasta z którego pochodzi Beata Kozidrak. Wczoraj w Lublinie odsłonięto poświęcony jej mural, który powstał na jednym z budynków w centrum miasta.  

Muzykę do piosenki stworzył Piotr Krygier aka Duit, to część projektu Miasto Muzyka. Jego założeniem jest muzyka, w której znani polscy artyści będą śpiewali o swoich miastach. Tekst do utworu Bliżej napisała Beata Kozidrak. Powstał także teledsyk, w którym zobaczyć można m.in. Plac Zamkowy, ulicę Grodzką, Złotą, Krakowskie Przedmieście czy III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej, w którym uczyła się wokalistka Bajmu


>>Alicja Szemplińska - Na pamięć [WIDEO]
 
Liderka Bajmu,  jedna z z najważniejszych polskich wokalistek gwiazda swoją karierę zaczynała od występów koncertów w III LO a także w lubelskich domach kultury i klubach studenckich. Mural, który powstał w samym centrum Lublina na  budynku Astorii został odsłonięty w czwartek 19 listopada. To dzieło warszawskiego GoodLooking Studio, które specjalizuje się w tworzeniu ręcznie malowanych murali artystycznych.

Beata Kozidrak - Bliżej


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto