20:00 - 23:00 Muzyczne Biuro Zamówień

Rafał "Wodzu" Wodziński

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Męskie Granie 2020 - Premiera płyty

W piątek (14 grudnia) odbyła się premiera wyjątkowego materiału muzycznego będącego zapisem tegorocznej edycji Męskiego Grania
foto: Męskie Granie 2020 / fot.materiały promocyjne

W piątek (14 grudnia) odbyła się premiera wyjątkowego materiału muzycznego będącego zapisem tegorocznej edycji Męskiego Grania. Ukłonem w stronę wielbicieli wydarzenia są trzy nośniki, na których koncert został uwieczniony: CD, LP (w kolorach niebieskim, czerwonym i białym) oraz limitowana kolekcjonerska kaseta magnetofonowa.  

To była szczególna edycja Męskiego Grania. Z powodu pandemii odbył się tylko jeden koncert na ziemi żywieckiej, bez udziału publiczności, za to transmitowany na żywo w Internecie. Pomimo niesprzyjających okoliczności zarówno artyści jak i organizatorzy stworzyli wyjątkowe widowisko, którego wierny zapis oddajemy teraz w ręce słuchaczy. Na czele Orkiestry stanęli tym razem charyzmatyczni Daria Zawiałow, Igo oraz Król. Nie bali się odważnych i zaskakujących wyborów muzycznych. Wśród nich znalazły się między innymi takie hity, jak Bananowy song grupy Vox czy Zanim zrozumiesz Varius Manx, oraz legendarne już utwory, jak Korowód Marka Grechuty i zespołu Anawa, Boskie Buenos Maanamu czy Płoną góry, płoną lasy Czerwonych Gitar.  
Daria Zawiałow tak zapamiętała emocje związane z koncertem: - Bardzo dziękuję całej tegorocznej fantastycznej Orkiestrze Męskiego Grania (Michałowi, Rubensowi, Kubie, Kasi, Thomasowi). Dziękuję Żywcowi i Agencji Live za możliwość przeżycia tej przygody! Na koniec dziękuję moim ukochanym dzikim owcom – Błażejowi i Igorowi – jesteście najlepsi na Świecie! To był zaszczyt móc pracować ze wszystkimi, którzy byli zaangażowani w ten projekt, obyśmy mogli to powtórzyć w lepszych okolicznościach. 
 
A tak tę wspaniałą przygodę zapamiętał Król: - Przyznaję, że na początku się cykałem i skrajne emocje mną targały. Nie mówię, że stałem się herosem, ale mogę śmiało stwierdzić, że był to piękny skok. Przelot muzyczno - taneczny. Książka, do której chce się wracać i przeczytać chociaż parę stron, ale za to całemu światu. Film obyczajowo- przygodowy, z elementami romantycznej komedii. Z genialna obsadą. Wybaczcie, że wymienię tylko gwiazdy…Dario i Igorze dziękuję Wam i czekam na kolejną część…  
 
Na płycie Męskie Granie 2020 można usłyszeć również Kasię Nosowską z gościnnym udziałem Maty, Bass Astral x Igo, Darię Zawiałow z zespołem (z gościnnym udziałem Tomasza Organka) oraz Króla, któremu na scenie towarzyszył WaluśKraksaKryzys.
 

Męskie Granie 2020: Tracklista

1. Świt  
2. Byłaś serca biciem 
3. Prędko, prędzej 
4. Nie stało się nic 
5. Boskie Buenos 
6.  Uważaj na niego 
7. Płoną góry, płoną lasy 
8. Zanim zrozumiesz 
9. W dobrą stronę 
10. Korowód 
11. Bananowy song 
12. Nosowska - Nero (gościnnie Mata) 
13. Nosowska - Goń 
14. Bass Astral x Igo - Juno 
15.  Bass Astral x Igo  - Druga pomoc (gościnnie Król) 
16.. Król – Tuż przed północą (gościnnie WaluśKraksaKryzys) 
17. Król - Te smaki i zapachy 
18. Daria Zawiałow - Szarówka 
19. Daria Zawiałow - Niemiłość (gościnnie Tomasz Organek) 


Męskie Granie 2020 - Świt

 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto