20:00 - 23:00 Muzyczne Biuro Zamówień

Rafał "Wodzu" Wodziński

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Druga odsłona albumu Życie Roju Kondrackich

W listopadzie ukazał się ich pierwszy singiel Jednorożec z Kairu, którym zapowiedzieli niezwykłe wydawnictwo - album nagrany bez użycia tradycyjnych instrumentów
foto: Kondraccy - Życie Roju / fot.okładka singla

W listopadzie ukazał się ich pierwszy singiel Jednorożec z Kairu, którym zapowiedzieli niezwykłe wydawnictwo - album nagrany bez użycia tradycyjnych instrumentów. Zastąpiły je odgłosy zwierząt, z których Kondraccy stworzyli własne, oryginalne brzmienia i dograli do nich swoje wokale.  

W miniony piątek ukazał się drugi singiel i teledysk zapowiadający płytę Życie Roju, pod tym samym tytułem.  Drugi utwór singlowy Bogdana i Kacpra Kondrackich, jest jednym z najważniejszych na płycie. Inspiracją dla tytułu oraz tekstu był cytat z Wojny i Pokoju, przeczytany w klipie przez Krystynę Czubównę:  ,,Życie każdego człowieka ma dwie strony: życie osobiste, które jest tym swobodniejsze, im bardziej są abstrakcyjne zainteresowania człowieka i życie żywiołowe, życie roju, w którym człowiek zmuszony jest postępować wedle narzuconych praw’’.


>>Świąteczna Gorączka! Weź udział w konkursie!

Słowa Tołstoja stały się też główną inspiracją dla calej płyty. Autorem tekstu do Życia Roju (podobnie jak do większości utworów na albumie) jest Kacper. Próba odnalezienia się w realnym świecie, pielęgnowania więzi międzyludzkich, przestrzegania reguł i norm społecznych, podczas gdy w środku aż wrze i do głowy wciąż przychodzą abstrakcyjne pomysły…to wyśpiewana historia życia młodego Kondrackiego.  
 
Wbrew pozorom Życie Roju ma jednak optymistyczny przekaz - bo (według Kacpra) dziwaczna abstrakcja pojawiająca się w ludzkich głowach pozwala czasami znajdować nowe, nietypowe rozwiązania i ułatwiać życie innym.  Utwór powstał w przenośnym studiu na działce. Można powiedzieć, że na łonie natury, co jest wyczuwalne. Kondraccy przypominają sobie, że tworząc akompaniament (składający się głównie z dźwięków ptaków, basu krowy oraz chóru Bogdanów), czasami nie wiedzieli, czy śpiew ptaków pochodzi z głośników, wywołany przez klawiaturę Bogdana, czy może dobiega…po prostu zza okna. 
 
W teledysku do Życia Roju ponownie wystąpiła Agnieszka Grochowska. Aktorka fenomenalnie zatańczyła w pierwszym klipie Kondrackich do Jednorożca z Kairu. Jednak scenariusz pierwszego wideo zakładał dynamiczny montaż, który nie pozwolił na pełne wykorzystanie tego potencjału i pozostawił niedosyt. Dlatego 100% klipu do Życia Roju należy do Agnieszki!  
 

Kondraccy - Życie Roju

 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto