20:00 - 23:00 Muzyczne Biuro Zamówień

Rafał "Wodzu" Wodziński

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Urszula ze świąteczną płytą Cud Nadziei

Urszula to  jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej – przygotowała wyjątkowo osobistą płytę pt
foto: Urszula - Cud nadziei / fot.okładka płyty

Urszula to  jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej – przygotowała wyjątkowo osobistą płytę pt. Cud nadziei. Okolicznościowy, świąteczny album pełen autentyczności, pięknych pastorałek i klasycznych kolęd, powstał we współpracy z poznańskimi muzykami.  

Świąteczne wydawnictwo Urszuli to mieszanka folku i popu we współczesnym brzmieniu przenikającym się z polską tradycją. Muzyka, którą dzieli się z nami artystka, w nieoczywisty sposób łączy pokolenia i zachęca do rodzinnych spotkań .Ponadczasowy charakter albumu oddaje znakomita muzyka m.in. Seweryna Krajewskiego, czy Ryszarda Kniaty. Na krążku z pastorałkami można usłyszeć się także utwory nagrane przed laty chociażby przez Krzysztofa Krawczyka. Wśród wielu piosenek znajdziemy także utwór Czerwonych Gitar - Dzień jeden w roku, który brzmi tak samo jak w swojej pierwotnej wersji.


>>Top 13 - lista przebojów Radia WAWA - Zagłosuj!

Warto posłuchać także dwóch utworów Marcina Nierubca do słów Grażyny Orlińskiej - Pokój ludziom i zwierzętom, Zagrają dziś dzwon. Na drugiej płycie znajdziemy znane kolędy, od lat związane z polską tradycją. Wyjątkowość projektu podkreśla dodatkowo pismo Braille’a na okładce wydawnictwa. To płyta, która od pierwszych dźwięków zabiera słuchacza w świąteczny świat wzruszającej bliskości bez granic.
 

Urszula - Cud nadziei


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto