20:00 - 23:00 Muzyczne Biuro Zamówień

Rafał "Wodzu" Wodziński

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Wielki sukces filmu o Krzysztofie Krawczyku

"Krzysztof Krawczyk - całe moje życie" to film, któy został wyemitowany podczas Świąt Bożego Narodzenia w telewizji
foto: Krzysztof Krawczyk / Ireneusz Sobieszczuk/TVP

"Krzysztof Krawczyk - całe moje życie" to film, któy został wyemitowany podczas Świąt Bożego Narodzenia w telewizji. Okazuje się, że obejrzało go ponad 4 mln widzów. Niewielu piosenkarzy w Polsce może pochwalić się tak bogatym życiorysem jak on. Dwa lata temu świętował w Opolu 55-lecie na scenie. 
 

Wiele materiałów archiwalnych przyczyniło się do powstania filmu, który ukazał drogę do sławy Krzysztofa Krawczyka. Z biednego gońca pochodzącego z ubogiej rodziny stał się prawdziwą gwiazdą i legendą polskiej muzyki.  Krzysztof Krawczyk urodził się rok po zakończeniu II Wojny Światowej. Już w dzieciństwie uczył się grać na fortepianie a potem opanował także grę na gitarze. 


>>Głosuj na TOP13 - Lista przebojów Radia WAWA
 
Dziesięć lat występował z Trubadurami, którzy obok Czerwonych Gitar byli najpopularniejszym bigbitowym w Polsce i wielu krajach komunistycznych. W latach 70., rozpoczął karierę solową. Właśnie w tym okresie powstały jego największe przeboje takie jak Parostatek czy Jak minął dzień. W latach 80 koncertował w USA, gdzie poniosło go imprezowe życie, używki i romanse przez które rozpadły się jego dwa pierwsze małżeństwa. 
 
Po poznaniu trzeciej żony Ewy nawrócił się i wrócił do Polski. Stał się osobą bardzo wierzącą jeszcze bardziej, kiedy on i jego rodzina przeżyli wypadek samochodowy. Premiera filmu dokumentalnego "Krzysztof Krawczyk - całe moje życie" to nie koniec. Na początku roku manager artysty zdradził, że powstanie także film fabularny i musical związany z karierą gwiazdy polskiej muzyki.  

"Krzysztof Krawczyk - całe moje życie" - zwiastun


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto