13:00 - 16:00 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Zmarł Sławomir Wesołowski twórca legendarnego zespołu Papa Dance

Sławomir Wesołowski miał 66 lat
foto: Papa Dance / fot.Archiwum

Sławomir Wesołowski miał 66 lat. Muzyk zmarł w Wigilię. Był współtwórcą zespołu Papa Dance, kompozytorem, producentem muzycznym i realizatorem nagrań. Współpracował m.in. z Lady Pank, Republiką, Andrzejem Zauchą i Anną Jantar. 

Sławomir Wesołowski grupę Papa Dance założył w 1984 roku wspólnie z Mariuszem Zabrodzkim. Wesołowski i Zabrodzki wykreowali także postać Franka Kimono (Piotr Fronczewski). To oni zajmowali się aranżacją, klimatem i brzemieniem kultowych utworów. Na początku ich zespół nazywał się Papa Dock. Wokalistą grupy był Grzegorz Wawrzyszak. Ich pierwsze utwory takie jak W 40 dni dookoła świata i Ordynarny faul zyskały wielką popularność. Potem nazwę grupy zmieniono na Papa Dance. Skład grupy zmieniał się wielokrotnie, a jego wokalistą został Paweł Stasiak.

>>Grzegorz Markowski próbował pojednać się ze Zbigniewem Hołdysem

Zmarły współzałożyciel Papa Dance był także realizatorem nagrań i producentem muzycznym. Współpracował m.in. z zespołami 2 plus 1, Daab, Lady Pank, Republika. Na liście artystów z którymi tworzył znaleźli się także Anna Jantar, Krystyna Prońko, Stanisław Sojka, Andrzej Zaucha czy Kapitan Nemo. Był także związany z wykreowaniem postaci Franka Kimono. 
 
 
W trakcie wyjazdu do Stanów Zjednoczonych i Kanady, który miał miejsce na przełomie 1989 i 1990 Papa Dance się rozpadło. Po zakończeniu działalności zespołu producent Sławomir Wesołowski długo pozostawał na emigracji w Stanach Zjednoczonych. Do kraju wrócił na początku XXI. Był przeciwny reaktywacji zespołu. Jak poinformował portal Polsat News, muzyk zmarł w wigilię 24 grudnia 2020 roku. Pogrzeb odbędzie się 5 stycznia w kościele Wniebowzięcia NMP w Michałowicach.
 

Papa Dance - O La La


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto