11:40 - 12:35 Najlepsze Polskie Hity

Monika Król

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Walcz, jeśli możesz - premiera nowego singla zespołu Organek - Walcz

Po sukcesach odniesionych przez albumy Głup oraz Czarna Madonna, kwartet Organek otwiera następny rozdział w swojej twórczości
foto: Walcz, jeśli możesz - premiera nowego singla zespołu Organek - Walcz / fot.YouTube

Po sukcesach odniesionych przez albumy Głup oraz Czarna Madonna, kwartet Organek otwiera następny rozdział w swojej twórczości. Premierowy singiel zespołu nosi tytuł Walcz. Klip do utworu wyreżyserowała Agata Trzebuchowska. 
 

W obecnych czasach niewielu artystów w Polsce potrafi tworzyć rzeczy ponadczasowe. Wymaga to niebywałej odwagi, talentu, szczerości i szczęścia. Po utworach, które pokochała publiczność, takich jak Głupi Ja, Wiosna, Czarna Madonna,  Mississippi w ogniu i Pogo nadszedł czas na piosenkę Walcz. Tomasz Organek wraz z przyjaciółmi opowiada trudną historię człowieka, która w okresie pandemii jest szczególnie ważna.

O utworze Walcz tak mówi Tomasz Organek: "Walcz to piosenka o nas wszystkich, czyli o ludziach, którym ostatni rok dał w kość. Ale wychodzimy z niego mocniejsi, bo walka jest wpisana w naszą tożsamość. Ciężko się nam wszystkim ostatnio żyło, trochę „świata” zwaliło się na nasze głowy. Nie znam chyba osoby, która nie doświadczyła w ostatnim czasie jakiegoś rodzaju kryzysu psychicznego. Wraz z Fundacją Człowiek postanowiliśmy stworzyć pewnego rodzaju ułatwienie dla osób, które zdecydują się poszukać pomocy dla siebie lub bliskich. Stworzyliśmy mapę sprawdzonych adresów do specjalistów, terapeutów, która to mapa cały czas będzie się jeszcze zapełniała kolejnymi adresami:Musimy walczyć o siebie, nikt za nas tego nie zrobi”. 


Utwór Walcz jest częścią akcji informacyjnej Fundacji Człowiek dotyczącej bezpłatnej pomocy terapeutycznej osobom w kryzysie psychicznym, w tym poszkodowanym w wyniku obecnej epidemii COVID-19. Reżyserem teledysku do utworu Walcz jest Agata Trzebuchowska. Za zdjęcia odpowiada Maciej Edelman. Wśród aktorów zaproszonych do teledysku jest Eliza Rycembel.


Organek - Walcz


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto
Czwartek 14 stycznia 2021 Radio WAWA poszukuje bohaterów!
Czwartek 7 stycznia 2021 Test na Rodzica!
Czwartek 31 grudnia 2020 Sylwestrowe Party z Radiem WAWA