11:40 - 12:35 Najlepsze Polskie Hity

Monika Król

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Andrzej Piaseczny skończył 50 lat

Andrzej Piasek Piaseczny urodził się 6 stycznia 1971 roku w Pionkach
foto: Andrzej Piaseczny / fot.WBF

Andrzej Piasek Piaseczny urodził się 6 stycznia 1971 roku w Pionkach. W latach 90-tych był wokalistą zespołu Mafia. Współpracował też z saksofonistą i kompozytorem Robertem Chojnackim, czego efektem była płyta Sax & Sex. W 1998 roku rozpoczął karierę solową, a w 2001 reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. 

Pierwszy album zatytułowany Piasek przypomniał niezwykle utalentowanego artystę, jednocześnie zaś niebywale podniósł poziom oczekiwań tych, którzy po niego sięgnęli. Dlatego do pracy nad płytą Piaseczny zaprosił swych przyjaciół muzyków, z którymi współpracował już wcześniej i których ceni i darzy szczególnym zaufaniem – m.in. Zdzisława Zioło znanego z Mafii, Tomasza Banaś Bananaczy Michała Grymuzę – producenta płyty i autora kilku kompozycji. 16 lutego 2000 wydał drugi solowy album studyjny zatytułowany Popers.

>>Głosuj na TOP13 - Lista przebojów Radia WAWA

W 2003 roku wydał album sygnowanym po prostu jego imieniem i nazwiskiem. Wydarzenie to uznano powszechnie za niezwykle miłą niespodziankę. Artysta, którego twórczość trafiała głównie do nastoletniej publiczności, pokazał się z innej, bardziej dorosłej strony, prezentując zbiór doskonałych stylowych piosenek, którym towarzyszyły równie dojrzałe teksty – autorstwa samego Piasecznego. Takie piosenki jak Szczęście jest blisko, Jedna na milion zachwycają świetnymi melodiami, stylowym aranżem, znakomitą produkcją, przede wszystkim zaś niebanalnym przekazem.
 
We wrześniu 2005 roku Andrzej Piaseczny wydał album zatytułowany Jednym tchem. Wydawnictwo promują utwory Jednym tchem oraz Z głębi duszy, za który artysta otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika na 42. Sopot Festival 2005. Pod koniec marca 2009 roku ukazał się krążek artysty zatytułowany Spis rzeczy ulubionych, nagrany wspólnie z Sewerynem Krajewskim.
 

Andrzej Piaseczny: The Voice of Poland 

Jesienią 2011 roku Andrzej Piaseczny wziął udział w talent show The Voice of Poland(TVP2) , gdzie został jurorem i trenerem. Był tam z takimi gwiazdami, jak : Kayah, Nergal i Ania Dąbrowska.20 stycznia 2012 ukazała się siódma solowa płyta Andrzeja Piasecznego zatytułowana To co dobre. Producentem albumu był Henry Hirsh, znany ze współpracy z Lennym Kravitzem czy tez Madonną. Singlem promującym album została wybrana piosenka – To co dobre, to co lepsze. W tym samym okresie miała premierę płyta nagrana z Sewerynem Krajewskim – Zimowe piosenki.


Andrzej Piaseczny: Ostatnie lata

24 marca 2015 na rynku muzycznym pojawił się Kalejdoskop kolejny longplay wokalisty. Płyta zawierała autorskie interpretacje znanych utworów oraz dwa utwory premierowe. Cały album został nagrany z towarzyszeniem słynnej holenderskiej Metropole Orkest. Krążek już w dniu premiery uzyskał status platynowej płyty. W 2017 roku pojawił się kolejny dobrze przyjęty krążek O mnie, o tobie, o nas. W 2018 roku artysta wydał album koncertowy 25+ z największymi przebojami w nowych wersjach. 


Andrzej Piaseczny: Top 5 najlepszych piosenek

Andrzej Piaseczny - Śniadanie do łóżkaAndrzej Piaseczny - Niecierpliwi
Andrzej Piaseczny - Chodź, przytul, przebaczAndrzej Piaseczny i M.A.F.I.A. - Imię deszczu


Andrzej Piaseczny - To co dobre, to co lepsze


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto
Czwartek 14 stycznia 2021 Radio WAWA poszukuje bohaterów!
Czwartek 7 stycznia 2021 Test na Rodzica!
Czwartek 31 grudnia 2020 Sylwestrowe Party z Radiem WAWA