12:40 - 13:35 Najlepsze Polskie Hity

Monika Król

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Roksana Węgiel kończy 16 lat

Roksana Węgiel
foto: Roksana Węgiel / fot.Radio WAWA

Roksana Węgiel jesienią 2017 wzięła udział w pierwszej edycji programu TVP2 The Voice Kids. Zakwalifikowała się do odcinków na żywo i dotarła do finału rozgrywanego 24 lutego 2018. Wystąpiła w Eurowizji Junior 2018 z piosenką Anyone I Want to Be i wygrała konkurs piosenki.  

W styczniu 2019 uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku.  W czerwcu 2019 roku ukazała się płyta wokalistki zatytułowana Roksana Węgiel. Znalazło się na niej 13 utworów, a wśród nich takie przeboje, jak Anyone I Want to Be, Lay Low, Żyj czy Obiecuję. Otrzymała złotą płytę za sprzedaż albumu w ponad 15 tys. nakładzie.

>>Roksana Węgiel w Radiu WAWA - Weekend z Gwiazdą

W tym samym roku pojawiła się gościnnie podczas pierwszego półfinału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. 14 czerwca wystąpiła podczas koncertu Od Opola do Opola w ramach 56. KFPP w Opolu, a 26 lipca wystąpiła z piosenką Anny German Tańczące Eurydyki na Międzynarodowym Festiwalu Talentów im. Anny German w Zielonej Górze. 5 października 2020 premierę miał singiel Tajemnice, nagrany przez nią w duecie z Pawbeats na potrzeby promocji filmu Tajemniczy ogród. Wystąpiła jako gość specjalny podczas 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Warszawie


Roksana Węgiel - Anyone I Want to Be

 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto
Czwartek 14 stycznia 2021 Radio WAWA poszukuje bohaterów!
Czwartek 7 stycznia 2021 Test na Rodzica!
Czwartek 31 grudnia 2020 Sylwestrowe Party z Radiem WAWA