20:00 - 23:00 Muzyczne Biuro Zamówień

Rafał "Wodzu" Wodziński

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Kwestia 07 - Polski Egipt [WIDEO]

Kwestia 07 i ich nowy singiel po raz kolejny pokazują, że muzyka wypływająca z Niewniak Records jest nieco inna od reszty gatunku
foto: Kwestia 07 - Polski Egipt / fot.materiały promocyjne

Kwestia 07 i ich nowy singiel po raz kolejny pokazują, że muzyka wypływająca z Niewniak Records jest nieco inna od reszty gatunku. Specyficzne poczucie humoru twórców mocno widoczne w każdym z ich kawałków po raz kolejny jest wyraźnie zauważalne w najnowszej produkcji. 

Najnowszy singiel Polski Egipt to utwór… o wakacyjnej opaleniźnie. Humorystyczny tekst podparty jest mocnym, klubowym bitem. Utwór to sarkastyczny opis stereotypu polskiego turysty za granicą, który po powrocie do kraju chwali się swoją opalenizną. Ponadto utwór nawiązuje do tzw. „opalenizny budowlanej”, w której opalona jest tylko górna połowa ciała.

>>Bohater w Koronie!Radio WAWA poszukuje bohaterów!

 
Co ciekawe utwór powstał na długo przed wielu już dobrze znaną Toksyną, a twórcy dopiero teraz zdecydowali się na opublikowanie tego numeru. Polski Egipt mocno wpasowuję się w wakacyjny, imprezowy klimat, który w obecnych czasach jest niestety znacznie przytłumiony. Uderzająco wyraźna liryczna ironia zawarta w tekście wyraźnie wyróżnia utwór spośród całego gatunku disco polo.


Kwestia 07 - Polski EgiptWiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto