20:00 - 23:00 Muzyczne Biuro Zamówień

Rafał "Wodzu" Wodziński

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Swiernalis i Sarsa w wyjątkowym duecie, który na nowo interpretuje utwór Tango

Tango to singiel, który we wrześniu 2020 roku znalazł się na albumie Swiernalisa zatytułowanym Psychiczny fitness
foto: Sarsa, Swiernalis / fot.YouTube

Tango to singiel, który we wrześniu 2020 roku znalazł się na albumie Swiernalisa zatytułowanym Psychiczny fitness. Teraz doczekał się on nowej, emocjonalnej wersji, która powstała w wyniku współpracy z jedną z topowych, polskich wokalistek, czyli Sarsą. Utwór w poetycki sposób opowiada o samotności.

Specjalna wersja utworu Tango ukazuje jeszcze dokładniej intymny charakter utworu, przesiąknięty niepewnością i podskórnym mrokiem charakterystycznym dla całego albumu Psychiczny Fitness. Gościnny udział Sarsy doprawia ten nastrój, a jej charakterystyczny głos staje się wyjątkowym ornamentem tworzącym niesamowitą harmonię emocjonalną z wokalem Swiernalisa. Ten nieoczywisty duet zapada na długo w pamięć.

>>Wspomóż WOŚP i weź udział w licytacji Radia WAWA!
 
Uwielbiam utwory z mocną, poetycką warstwą tekstową. Lubię historie, gdzie czuć dysonans jednostki z otaczającym światem. Lubię jak jest dużo znamion werterowskiego weltschmerz'u. Gdy Swiernalis zaprosił mnie do "Tanga" od razu poczułam, że chcę wejść z nim w ten mroczny 'taniec' . Mój docelowy wokal, który słychać w piosence nagrałam w studio za pierwszym podejściem - to zawsze dla mnie taki wyznacznik, że utwór jest w 100% w zgodzie z moim poczuciem muzyki, wrażliwości - mówi Sarsa.
 
 
Tango to mój najbardziej intymny utwór z Psychicznego Fitnessu traktujący o niepewności, braku zaufania i próbie oswojenia poczucia zaniedbania. Przepełniony mroczną elektroniką i przeszywającymi gitarami prowadzi słuchacza do finału, w którym emanuje z niego szaleństwo godne straceńca, który nie boi się już niczego. Pierwiastek wprowadzony przez Sarse doskonale podbija ten przedziwny nastrój, dzięki któremu całość brzmi, jakby została napisana właśnie na te dwa głosy. Wiedziałem, że Sarsa doskonale się w tym utworze odnajdzie, pokazując w nim kolejne rejony emocji. Bo do Tanga trzeba dwojga - opisuje utwór Swiernalis.
 


Sarsa i Swiernalis - Tango


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto