13:00 - 16:00 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Jan Borysewicz prosi o pomoc! Syn gitarzysty Lady Pank w ciężkim stanie.

Andrzej Łabędzki, były gitarzysta Lady Pank, walczy o życie i zdrowie syna, który zmaga się z bardzo ciężką chorobą genetyczną
foto: Jan Borysewicz / fot.materiały prasowe

Andrzej Łabędzki, były gitarzysta Lady Pank, walczy o życie i zdrowie syna, który zmaga się z bardzo ciężką chorobą genetyczną. Prośbę o wsparcie zbiórki pieniędzy na leczenie udostępnił Jan Borysewicz.  

Lady Pank to zespół, który w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia. Na swoim koncie mają wiele wspaniałych hitów takich jak chociażbym Zawsze tam, gdzie ty, Kryzysowa narzeczona, Mniej niż zero, czy Zamki na piasku. Skład grupy zmieniał się od wielu lat, niezmiennie są w niej Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz. W latach 1994 - 2007 gitarzystą grupy był Andrzej Łabędzki. Teraz muzycy grupy chcą pomóc 3-letniemu synowi muzyka, który walczy z ciężką chorobą genetyczną. 

>>Nowy singiel Lady Pank - Pokolenia

Do wszystkich ludzi dobrej woli i fanów grupy zaapelował na Facebooku Jan Borysewicz. Na swoim profilu opublikował nagranie, w którym prosi o pomoc. Chory chłopiec wymaga stałej opieki lekarzy wielu specjalności, m.in. kardiologa, endokrynologa, ortopedy, hematologa, neurologa, genetyka, eurologopedy i okulisty.

"Wierzymy, że rozwój medycyny pozwoli w niedalekiej przyszłości, na rozwiązanie choć części jego problemów. W USA z dużymi sukcesami udaje się modyfikować zdefektowane odcinki genów metodą (CRISPR-Cas9) zwaną nożycami molekularnymi" - możemy przeczytać w opisie.
 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto