15:00 - 19:00 Luz blues w Radiu Wawa

Rafał "Wodzu" Wodziński

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Robert Janson & Różni Artyści - "Miłość mi wszystko wyjaśniła"

Wyjątkowa płyta z kompozycjami Roberta Jansona do tekstów poezji Karola Wojtyły
foto: Robert Janson & Różni Artyści - "Miłość mi wszystko wyjaśniła" / okładka płyty

Wyjątkowa płyta z kompozycjami Roberta Jansona do tekstów poezji Karola Wojtyły

Pod jakim pretekstem spotkali się na jednej płycie rockman Piotr Cugowski i mistrz popowej ballady Andrzej Piaseczny? Jaka idea połączyła Tomka Szczepanika, lidera Pectus i Łukasza Zagrobelnego? Do tego mamy jeszcze trzy wspaniałe głosy damskie - Urszula, Ania Wyszkoni i Anna Józefina Lubieniecka. Dlaczego przyjęły zaproszenie do tego projektu?


Odpowiedź jest najprostsza z możliwych – bo to płyta wyjątkowa, rzecz historyczna, nie do powtórzenia. "Miłość mi wszystko wyjaśniła" ukazuje się, by uczcić kanonizację Jana Pawła II, ale też po to, by przypomnieć, że ten wielki Polak był nie tylko świętym człowiekiem i głową Kościoła, wybitnym mężem stanu i myślicielem, ale również znakomitym poetą. Tekstami utworów, które złożyły się na ten album są bowiem wiersze naszego papieża.

Karol Wojtyła zaczął pisać już w gimnazjum i tworzył nieprzerwanie – wiersze, poematy i dramaty – aż do momentu, gdy na jego skroniach spoczęła papieska tiara. Jan Paweł II odłożył pióro na 25 lat, przekonany, że w powinien się w pełni oddać nowym obowiązkom, ale w głębi duszy poetą pozostał na całe życie, czego dowiódł opublikowanym w 2003 roku "Tryptykiem rzymskim".

"Miłość mi wszystko wyjaśniła" to album, który jest nie tylko okolicznościowym hołdem dla Jana Pawła II, ale przede wszystkim świadectwem tego, że z połączenia poezji i muzyki powstaje unikalne piękno, jakiego próżno szukać w innych wytworach kultury.

Łukasz Zagrobelny - "Miłość mi wszystko wyjaśniła"

Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto